Çello Kursu

Anasayfa / Çello Kursu

Çello Kursu

Eskiden sadece batı orkestralarında ve TRT de gördüğümüz çello, son yıllarda oldukça popülerleşerek hemen hemen her türe dahil olmayı başardı. Özellikle rock müzikle yıldızını parlatan çello artık eskisi gibi televizyonlarda veya operalarda görebileceğimiz bir enstrüman olmaktan çoktan çıktı. 
 
Çello görünüş estetiği ile gözleri, sesi ile kulakları büyüleyen müthiş bir enstrüman.(Ayrıca benim çaldığım enstrüman J)  
 
Küçük kardeşleri keman ve viyola gibi perdesiz ve yaylı bir enstrüman. Söylemeliyim ki bir daha çello çalan biri görürseniz, sol eline değil yay çeken eline dikkat edin. Çünkü enstrümanın asıl zorluğu yay hakimiyetidir.  
 
Çello çalmak hayaliniz ise sizin adınıza çok sevindiğimi söylemeliyim. Bu kocaman enstrümanı çalamamaktan asla korkmayın. Hangi enstrüman daha zor diye sorsalar hepsi eşit derdim. Her enstrümanın kendi zorlukları vardır. Çello asla diğer enstrümanlardan daha zor değildir. İlk bakışta göz korkutan heybetiyle hem büyüler hem tereddüt ettirir. Ancak ne kadar uysal olduğunu çalmaya başladığınızda anlayacaksınız. 
 
 
İlk derslerimiz ücretsizdir.  
 
Ders saatleriniz dışında Çello çalışmalarınızı kurs merkezimizde yapabilirsiniz.  
 
Bünyemizde oluşturduğumuz müzik gruplarına dahil olabilir, müziğinizi grup eşliğinde yapabilirsiniz. 

Punta Müzik Akademi

Bİz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz... devamı için

Adresimiz

323 Sk. No:15 Daire:2 Kılıçreis Mah. Üçyol/Konak /İZMİR

0507 320 63 47
0507 320 63 47
© 2019 Punta Sanat Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.