Gitar Kursu

Anasayfa / Gitar Kursu

Gitar Kursu

Çok sık duyduğumuz sözlerden biridir ‘eskiden de kursa gitmiştim ama, akorlara kadar gelip bıraktım’… 
Üzülerek söylüyoruz ki şu zamana kadar ne yazık ki doğru bir eğitmenle doğru bir şekilde çalışmamışsınız. 
Öncelikle belirtmeliyim ki hızlandırılmış kurslar, üç ayda gitar çalmayı öğreneceksiniz gibi ilanlar kesinlikle sahtedir. Hiç kimse üç ayda gitar çalmayı öğrenemez. Olsa olsa gitarda bir veya birkaç şarkı çalmayı öğrenir. Enstrüman çalmanın sabır ve emek istediğini unutmayın. Ancak bu durum gözünüzü korkutmasın. 
 
Punta Sanat Müzik Okulunda sadece özel dersler vardır, yani dersler birebir ders şeklinde işlenir. Bunun sebebi her öğrencinin algısının farklı olmasıdır. Her öğrenci için ayrı çalışma programı hatta ayrı eğitim metodu gerekir. Bu planlama sizin en doğru ve en kestirme yollardan ilerlemenizi sağlar, ancak bu kestirme yollar demek sağlam temellerle gitmeyeceğiniz anlamına gelmez.  
 
Diyelim ki elektro gitar çalmak istiyorsunuz, sakın klasik gitar çalarak boşuna vakit harcamayın. İki enstrümanın birbirinden farklı olduğunu unutmayın. Diyelim ki klasik gitarda pop, pop-rock türünde ilerlemek istiyorsunuz. O halde boşuna öğrenmenize de gerek yok demektir. Bu ve bunun gibi onlarca etmen sizin eğtimin metodunuzu belirler ve gereksiz detayları atlayarak enstrüman çalmanızı sağlar. 
 
Pek çok sitede yaşın önemli olmadığını görürsünüz. Bu doğru değildir. Erken yaşta enstrümana başlamak çok önemlidir. Ancak; eğer klasik gitarda virtüöz olmak(Klasik gitarla ilgili tüm teknikleri biliyor ve uygulayabiliyor olmak) gibi bir hayaliniz yoksa, enstrüman çalarak oldukça hoş vakitler geçirebilir, ve hayatınıza renk katabilirsiniz. Yaşınız belki profesyonel olmanızı engelleyebilir ancak enstrüman çalmanıza asla engel olmaz. Hatta bu durum bile bazı durumlarda çok geç yaşında enstrümana başlamasına rağmen profesyonelleşmiş kişilerin olduğu gerçeğini değiştirmez. 
 
Gitar derslerimiz tüm derslerimizde olduğu gibi haftada bir saat özel ders şeklinde işlenir 
 
Dersler bir saat sürer ve öğrenciye bir çalışma programı verilir, bir sonraki haftaya uygun seviyede gelmesi beklenir. 
 
Bu süre zarfında öğrencilerimiz gitar çalışmalarını kurs merkezimizde yapabilirler. 
 
Bünyemizde oluşturduğumuz müzik gruplarına dahil olabilir, müziğinizi grup eşliğinde yapabilrsiniz. 
 
Derslerin haftada iki saate çıkmasını çoğunlukla tavsiye etmeyiz, çünkü bireysel çalışmayla yapabileceklerinizi sizden ekstra bir saat daha ders ücreti alarak sanki biz yaptırmışız gibi gözükmek istemeyiz. 

Punta Müzik Akademi

Bİz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz... devamı için

Adresimiz

323 Sk. No:15 Daire:2 Kılıçreis Mah. Üçyol/Konak /İZMİR

0507 320 63 47
0507 320 63 47
© 2019 Punta Sanat Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.