Keman Kursu

Anasayfa / Keman Kursu

Keman Kursu

Sıkça söylenen sözlerden biri kemanın çok zor bir enstrüman olduğudur. Bu kesinlikle doğru değil. Neden mi? Hemen açıklayalım. 
 
Çello, keman, viyola gibi enstrümanlar yaylı ve perdesizdir. Aslında genel yargı bu ikisi gibi gösterilir ancak sorun enstrümanın başlangıç aşamasının zorluğundadır. Şöyle örnek verecek olursak, piyanodan ses çıkartmak için hiç ders almış olmanıza gerek yoktur. Üç yaşında çocuk bile piyanoda tuşlara basarak anlamlı veya anlamsız sesler çıkartabilir. Ancak kemanda net ses çıkartmak bir hayli zamanınızı alacaktır. Ama unutmayalım ki ilk başta ses çıkartması çok kolay olan piyano, ilerleyen aşamalarda öyle zorlaşır ki, neredeyse beyin yakar bir hale gelir. Kemanda enstrümanın başlangıç aşaması yani enstrümana alışma süreci ne yazıkki biraz acılı ve zor bir süreçtir.  
 
Ancak bu süreci atlattıktan sonrası daha kolaydır. Sesinin güzelliğini ve görsel estetiğini düşündüğünüzde verdiğiniz bu emek hiç te boşa gitmeyecektir.  
 
Punta Sanat Müzik Okulundaki tüm öğretmen arkadaşlarımız alanlarında uzmanlardır. İstediğiniz tüm soruları sorabilirsiniz ve anında yanıt alabilirsiniz.  
 
Ders saatleriniz dışında keman çalışmalarınızı kurs merkezimizde yapabilirsiniz.  
Punta Sanat Müzik Okulunda sadece özel dersler vardır, yani dersler birebir ders şeklinde işlenir. Bunun sebebi her öğrencinin algısının farklı olmasıdır. Her öğrenci için ayrı çalışma programı hatta ayrı eğitim metodu gerekir. Bu planlama sizin en doğru ve en kestirme yollardan ilerlemenizi sağlar, 
Ancak bu kestirme yollar demek sağlam temellerle gitmeyeceğiniz anlamına gelmez. 
 
Bünyemizde oluşturduğumuz müzik gruplarına dahil olabilir, müziğinizi grup eşliğinde yapabilirsiniz. 
 
İlk derslerimiz ücretsiz tanışma dersleridir. Öğretmen öğrenci uyumu açısından keman dersine başlamadan önce öğretmeninizle tanışabilir, memnun kalırsanız başlama kararı verme hakkına sahipsiniz. 
  
Bizi tercih etmenizi sağlamak için yaptığımız tek şey eğitim kalitemizi yüksekte tutmaktır.  

Punta Müzik Akademi

Bİz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz... devamı için

Adresimiz

323 Sk. No:15 Daire:2 Kılıçreis Mah. Üçyol/Konak /İZMİR

0507 320 63 47
0507 320 63 47
© 2019 Punta Sanat Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.