Bu yaşta enstrüman çalabilir miyim ?

Anasayfa / Blog / Bu yaşta enstrüman çalabilir miyim ?
Bu yaşta enstrüman çalabilir miyim ?

Bu yaşta enstrüman çalabilir miyim ?

Genellikle en çok sorulan sorulardan biridir. Bu yaştan sonra gitar çalabilir miyim ? keman çalmak için yaşım çok geç değil mi ? müziği çok seviyorum ama bu yaştan sonra gitar çalabilir miyim bilmiyorum.. gibi sözleri sık sık duyarız. Öncelikle evet! Yaşın enstrüman çalmanızda bir etkisi olacak. Ancak korkmayın ! Hemen durumu şöyle açıklayayım:

Diyelim ki 4 yaşında bir çocuk piyano ile müziğe başladı. 6 yaşında birde keman öğrenmeye başladı. Artık bu çocuğun kas gelişimi müzik yaptığı enstrüman a göre şekillenceğinden, kas hafızası bu yönde gelişeceğinden enstrüman çalmaya çok daha müsait olacaktır, doğru. Ancak bunu şöyle örneklendireyim. Enstrüman ı arabaya benzetelim. Araba yarışları için 300 KM hız yapan bir araba bir yarışçı için gereklidir. Ancak sahilde turlamak, şehirler arası seyahat ve diğer tüm eğlenceler için böyle bir arabaya ihtiyaç duymazsınız. Tıpkı bunun gibi bu yaşta müziğe başlayan çocukların mesleği baştan çizilir ve onlar ileriki yaşlarında büyük müzisyenler olurlar. Sizin böyle bir ihtiyacınız yoksa, yaşınızın esntrüman çalmanızda hiç bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Keman çalmak istiyorsunuz ancak çocukluk yaşlarınızı çoktan geçtiniz diyelim. Hiç birşey kaybetmediniz. Gayet güzel bir şekilde keman, gitar, çello, piyano... seçmek istediğiniz enstrüman her neyse rahatlıkla öğrenebilir, hayatınıza müzikle renk katabilirsiniz. Evet belki çok profesyonel müzisyenler olmayacaksınız. Ancak hayatınıza katacağınız müzik, sizler için çok değerli olacak, yep yeni bir dünyanın kapılarını açacaktır. 

Punta Sanat Müzik Okulu, izmir hatay üçyol ' da sizlere en kaliteli ve uygun fiyatlı müzik eğitimini vermek için var. Alanında uzman eğitmenlerden dilediğiniz enstrüman dersine başlayarak, müzik okulumuzda müzik hayatınıza başlayabilirsiniz. 

Hizmetlerimiz : Keman kursu, Piyano kursu, Çello kursu, Trompet kursu, Gitar Kursu (Elektro Gitar Kursu, Bas Gitar Kursu, Akustik Gitar Kursu, Klasik Gitar Kursu), Yan Flüt Kursu, Şan Dersi, Konservatuvar Hazırlık Kursu, Saksafon Kursu, Bağlama Kursu, 

 

İstediğiniz müzik enstrümanı nı öğrenerek hayatınıza müzikle keyif verebilirsiniz. 

Punta Sanat Müzik Okulu Üçyol Hatay İzmir

Punta Müzik Akademi

Bİz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz... devamı için

Adresimiz

323 Sk. No:15 Daire:2 Kılıçreis Mah. Üçyol/Konak /İZMİR

0507 320 63 47
0507 320 63 47
© 2020 Punta Sanat Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.