Gitara başlarken nelere dikkat edilmeli ?

Anasayfa / Blog / Gitara başlarken nelere dikkat edilmeli ?
Gitara başlarken nelere dikkat edilmeli ?

Gitara başlarken nelere dikkat edilmeli ?

Gitarla ve diğer enstrümanlarla alakalı daha geniş bir sık sorulan sorular bölümü yapcağım fakat bu başlık altında en azından gitar çalmaya başlarken nelere dikkat edilmeli, ve gitar alırken nasıl bir gitar alınmalı onlardan bahsedeyim. 

Öncelikle sadece gitar değil, kemançello, piyano .. hangi enstrüman a başlarsanız başlayın unutmamanız gereken altın kural çalışmadır. Müzik, diğer sanat dallarından biraz farklıdır. Doğal yetenek tabi ki önemlidir ancak, gitar çalmanın %99 u çalışmaktır. Yani işin zanaat yönü de, sanat yönü kadar önemlidir. Gitar çalmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan, doğru bir eğitmendir. Doğru eğitmen, sizin algı şeklinizi kavrayacak ve müfredatını size göre şekillendirecek olan kişidir. Enstrüman eğitiminde özel ders çok önemlidir. Birebir özel ders alacağınız eğitim sayesinde öğretmeniniz dersi sadece size göre şekillendirecektir. Her öğrencinin hataları, algılama şekli farklı olacağından doğru eğitmen bilgisini ve tecrübesini en anlaşılır şekilde anlatabilmeli, ve bunu her algıya uygun şekilde şekillendirebilmelidir. 

Gitar çalmaya karar verdiniz ve doğru gitar öğretmeni nizi de buldunuz diyelim. Mutlaka her gün gitar çalışmalısınız. Öğretmeninizin size vereceği programa uymalı, günlük gitar egzersizlerinizi eksiksiz yapmalısınız. 150 KİLO OLDUĞUNUZU VE 70 KİLOYA DÜŞMEK İÇİN DİYETİSYENE BAŞVURDUĞUNUZU DÜŞÜNÜN!!! Bu iş öyle hemen olmayacak. Haftada bir gün ders gitar çalmanızı sağlamaz. Gitar Dersi 'nde öğrendiğiniz bilgileri  her gün tekrar etmeli, bir sonraki özel gitar dersi nizde öğretmeninizin sizi yönlendirmesine göre aynı sistemi süreki uygulamalısınız. Birebir ve özel gitar dersi almanız, sizi grup derslerine kıyasla çok daha hızlı ilerletecektir. Bunun sebebini kısaca şöyle anlatayım. Diyelim ki Grup Gitar Dersi ne başladınız. Gitar sınıfında 4 kişisiniz haftada bir saat ders süresi aylık 180 TL ücretiniz var. Bu durumda Gitar Öğretmeni nin iki seçeneği vardır. Ya tüm sınıfı en kötü öğrencinin seviyesine göre çeker ve eşit ilerleme sağlamaya çalışır, ki bu yetenekli öğrencilerin yerinde saymasına sebep olacaktır, ya da her gitar öğrencisi ne 15'er dakika ayırır ve elinden geldiğince bireysel ilgilenmeye çalışır. Matematiği siz yapın. 15*4=60 Dakika. Yani aslında Grup Gitar Dersi 'nde aylık değil, 60 dakika için 180 TL ödemiş olursunuz. Bunun yerine aylık 240 TL'lik Birebir Özel Gitar Dersi çok daha uygun fiyatlı olacaktır. İlk bakışta aradaki fark çok gibi gözükebilir ama, Grup Gitar Dersleri çok daha pahalıdır. 

Gitar Dersi ne başladınız ve geriye gitar almak kaldı. Neye Göre Gitar Seçeceksiniz ? 1.si mutlaka Gitar Öğretmeni ninize danışın ve sizin için en uygun bulduğu gitarı alın. Çünkü Gitarın sahip olması gereken özellikler bireyseldir. Örneğin Fender ve ESP iki büyük gitar firmasıdır. İkisininde gitarları oldukça kalitelidir ancak, kişinin Müzik zevki ne göre kullanacağı gitar farklıdır. 
 

Müzik Zevki nizin ve tarzınızın ne olduğu burda çok önemlidir. Çalmak istediğiniz Müzik Türü sizin almanız gereken gitar modelini de az çok belli eder. Yine en doğru kararı Gitar öğretmeniniz verecektir. 

Punta Sanat Müzik Okulu sadece birebir özel gitar dersi vermektedir. Grup Gitar Dersi ni vakit ve öğcenciler için para kaybı olarak gördüğümüzden gitar dersleri ni sadece birebir özel ders şeklinde yapmaktayız. İzmir bölgesinde yaşıyor ve  Konak Üçyol Hatay bölgesine yakınsanız, dilediğiniz zaman Ücretsiz Deneme Dersleri mize katılabilir, sorularınız varsa sorabilirsiniz. 

Bu sayfayı Üçyol Gitar Kursu, Üçyol Konak,Gitar Kursu, İzmir Gitar Kursu, İzmir Hatay Gitar Kursu, İzmir Müzik Kursu, Gitar Kursu Gitar Dersi, gibi kelimelerle aratıp bulduysanız, sitemiz üzerindeki telefon numaramızdan arayıp Gitar Kursları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

 

Sorularınız için Punta Sanat Müzik Okulu veb sitemizdeki soru formunu doldurabilir, Veya İzmir Konak Üçyol 'daki Müzik Okulu muza gelebilirsiniz. 

 

Punta Müzik Akademi

Bİz çocuklarımıza ailelerinden ve sosyal çevrenin baskılarından uzaklaşıp burda kendileri gibi müzikle ilgilenen ve aslında bizden çok birbirlerinden ders alabilecekleri bir çevre edinmelerini sağlıyoruz... devamı için

Adresimiz

323 Sk. No:15 Daire:2 Kılıçreis Mah. Üçyol/Konak /İZMİR

0507 320 63 47
0507 320 63 47
© 2020 Punta Sanat Akademi. Tüm Hakları Saklıdır.